14 Kasım 2018
  • İstanbul11°C
  • Ankara3°C

“LÜTFEN KIZIMLA EVLENİR MİSİNİZ” EDREMİT’TE SAHNELENDİ

Dünyaca ünlü Türk yazar Muzaffer İzgü'nün yazdığı 'Lütfen Kızımla Evlenir misiniz' isimli tiyatro oyunu Urla-Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği

“Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz” Edremit’te Sahnelendi

19 Aralık 2017 Salı 09:15

Dünyaca ünlü Türk yazar Muzaffer İzgü'nün yazdığı 'Lütfen Kızımla Evlenir misiniz' isimli tiyatro oyunu Urla-Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği tarafından Edremit Belediyesi’nin katkıları ile ilçede sahnelendi. 

Edremit Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Lütfen Kızımla Evlenir misiniz' adlı tiyatro gösterisi, Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde sahnelendi. İzmir’in Urla İlçesine bağlı Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği Tiyatro topluluğu tarafından sahnelenen oyun büyük bir beğeni ile karşılandı. 

Geçtiğimiz yıl vefat eden ünlü yazar ünlü yazar Muzaffer İzgü’nün kaleme aldığı Eylem Yaman Şen’in yönetmenliğini üstlendiği oyunu Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, Tahtacı Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Yolcu Bilginç, AKP Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü, Ege Tahtacıları Kültür Derneği Edremit Şube Başkanı Erdoğan Kar, Bademler Köyü Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Remzi Yaradan, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş izledi. Oyunun sonunda oyuncu Seyfettin Şen, Bademler Köyü ve tiyatro faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulundu, Edremit’e yabancı olmadıklarını akrabalarını ziyarete gelmiş gibi hissettiklerini ifade etti. Şen, “Bademler köyünden hemşerimiz Bademler Türkmen Tahtacı Kültürü'nün ve halkının doğal lideri Yolcu Bilginç'e ve bizleri sizlerle buluşturan güzel insan, duayen başkanımız,  Edremit Belediye Başkanımız Sayın Kamil Saka’ya teşekkür ediyorum” dedi. 

Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer, Belediye Başkanı Kamil Saka’nın selamlarını ileterek Bademler Köyü Tiyatro Topluluğuna teşekkür ederek, “Her şey sevgi ile olur diyoruz. Sevgiyle, bilgiyle, birikimleri ile bugün bu güzel oyunu bizlerle sunan değerli ekibe teşekkürlerimi sunuyorum. Edremit Belediyesi olarak kültür ve sanata desteğimiz artarak devam edecek” dedi. 

Güldürürken düşündüren oyunun sonunda Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Metin Tunçer tarafından oyunun yönetmeni Eylem Yaman Şen ve ekibine günün anısına çiçek takdim edildi.  Ayrıca Bademler Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden getirilen çiçekler oyun sonunda izleyicilere dağıtıldı. 

İki perde olarak sahneye konulan oyunda; eşini kaybetmiş ve tüm gayesi gözlerini kapatmadan önce 43 yaşındaki hiç evlenmemiş kızını evlendirmek olan bir anne ve hayatın sıradanlığına kendini bırakmış mutsuz ve umutsuz kızın yaşadıkları sahneye yansıtıldı. Ismarlama evliliklerin dayatılmasıyla kendisine karşı daha da hırçın davranan kızıyla annesinin komik öyküsünün anlatıldığı oyun da, aynı zamanda "evlilik" meselesinin toplumsal hayattaki yerini de komik bir dille sorgulayıp bu noktadaki çarpıklıklar mizahi bir dille gözler önüne serildi./EGE BASIN GRUBU

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

ARASTA HABER           www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 

 

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.