16 Kasım 2018
  • İstanbul10°C
  • Ankara0°C

BAŞKAN AKPINAR: “DEĞİŞMEDİM, DEĞİŞMEM DE”

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün toplantısına konuk olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar iyi siyasetçinin; yaşamını, kişiliğini ve karakterini koruyabilen kişi olduğunu belirterek “Ben değişmedim, değişmeyeceğim de” dedi

Başkan Akpınar: “Değişmedim, Değişmem De”

03 Kasım 2017 Cuma 12:10

Karşıyaka Rotary Kulübü’nün toplantısına konuk olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar iyi siyasetçinin; yaşamını, kişiliğini ve karakterini koruyabilen kişi olduğunu belirterek “Ben değişmedim, değişmeyeceğim de” dedi. 

Karşıyaka Rotary Kulübü Dönem Başkanı Gaye Berköz’ün ev sahipliğinde Çiğli, Bostanlı, Çakabey, Mavişehir Rotary kulüplerinin bir araya geldiği toplantıda konuşan Akpınar, kent yönetiminde demokrasinin önemine dikkat çekti. Akpınar, Karşıyaka Rotary Kulübü’nün Bornova’da kuracağı “Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Terapi Bahçesi”ne katkı sağlamak üzere gerçekleştirilecek tiyatro oyunu için salon tahsis edeceklerini açıkladı. 

 “SADELİKTEN BAŞKA BİR ŞEYİM YOK”

Hesap verebilen bir başkan olduğunu belirten Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka yönetmesi zor bir ilçe. Belli doygunluğa ulaşmış insanları memnun etmek çok zor. Hesap verebilen bir belediye başkanıyım. Kamu kaynağını en iyi şekilde kullanarak huzurla evimde uyanıyorum. Sade yaşamımdan ve doğallığımdan başka hiç bir şeyim de yok. Halk bize görev verdi, en iyi şekilde yerine getirip sıra dışının doğallığını yaşıyorum. Bugün Avrupa’da görüyorsunuzdur, bir çok belediye başkanı işine bisikletle gidip geliyor. Biz de gidiyoruz, kimse bakmıyor. Motora biniyorum. Kimse ilgilenmiyor. Bateri çalıyorum. Avrupa’da ‘Başkanlar müzik yapıyor’ diyorlar burada ise hiç bir şey diyen yok. Ama bunları biri görsün diye de yapmıyorum. Benim önceki hayatım böyleydi şimdi de böyle devam ediyor” dedi.

SAYGI İLE YAĞ ÇEKMEYİ KARIŞTIRMAYIN

Türkiye’de siyasetçinin topluma karşı ödevlerinden birinin de “öncülük” etmek olduğunu ifade eden Akpınar şöyle devam etti:

“Yerel siyasette bir ‘başkanım’ akımını sevenler var. Saygıyla, yağ çekmeyi karıştırıyoruz. Hiç bir şey hak etmeden ‘en büyük sensin başkan, Atatürk gibi adamsın, ne güzel konuştun diye başkanı da şirazeden çıkarıyoruz. Üçüncü yılında da başkana o övgüleri yağdıranlar karşısına geçip ‘işi bitti’ diyor. Ben buruda şunu söylemek istiyorum,  ‘Değişmeyenlerdeniz değişmeden de  siyaset yapmaya devam edeceğim’ genel olarak bakış açım bu” ifadelerini kullandı.

BERKÖZ: “DEĞİŞMEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER”

Genel siyasette ise durumun daha da farklı olduğunu belirten Akpınar, “Türkiye kötü yönetiliyor. Mutlu değiliz. Toplumu daha konforlu ve mutlu etmek için çaba sarf ederken, yerel mutluluğun işe yaramadığını görüyorum. Bugün gelinen noktada herkes bir korku içinde” dedi. Karşıyaka Rotary Kulübü Başkanı Gaye Berköz ise Ege Orman Vakfı aracılığıyla Başkan Akpınar adına fidan dikildiğini hatırlatarak kendisine “Doğa Dostu” sertifikasını sundu. Berköz, “Türkiye demokrasiyle yol alacak. Bunun için de demokrasiyi bir nefes gibi içine çeken yöneticilere, kim olduklarını unutmayan, kentine, topluma sahip çıkan siyasetçilere ihtiyacımız var. Sayın Akpınar’a değişmediği için teşekkür ediyoruz” diye konuştu./EGE BASIN GRUBU

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.tr

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

ARASTA HABER           www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 

 

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.