• BIST 102.715
  • Altın 223,931
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara -1 °C

Kişisel Veri Sızıntıları Önleniyor

Kişisel Veri Sızıntıları Önleniyor
Veri yönetimi ve gizlilik alanlarında sürdürdüğü yüksek standartlar

Veri yönetimi ve gizlilik alanlarında sürdürdüğü yüksek standartlar, Teleperformance’a HPE-IAPP Gizlilik İnovasyon Ödülü'nü getirdi.

Çok kanallı müşteri deneyimi yönetiminde dünya lideri Teleperformance, Kaliforniya'da IAPP tarafından düzenlenen Gizlilik, Güvenlik ve Risk konferansında prestijli HPE-IAPP Gizlilik İnovasyon Ödülü'nü aldı. Teleperformance, müşterilerinin ve vatandaşların güvenini kazanmak için gizlilik süreçlerine en üst seviyede önem veren kurumların layık görüldüğü Gizlilik Operasyonları kategorisinde ödül kazandı.

"KAPALI DÖNGÜ" GÜVENLİK, MUTLAK VERİ GİZLİLİĞİ SAĞLIYOR

Dünyanın 74 ülkesinde bulunan merkezleriyle 163'ün üzerinde pazara hizmet sunan Teleperformance, bu büyük ölçekli yapılanma içinde veri gizliliğini en güvenli biçimde korumak amacıyla Global Zorunlu Uyumluluk ve Güvenlik Politikaları (GECSP) adlı dünya çapında geçerli güvenlik politikalarını hayata geçirdi. Dolandırıcılık ya da güvenliğe yönelik ihlallerin tümünü etkin olarak önlemeyi esas alan "Kapalı Döngü" güvenlik yapısı, Teleperformance'ın kendi süreçlerine özgü geliştirdiği teknolojilerle desteklendi.

Bu sayede hassas bilgilere kurum içinde izinsiz ulaşılması durumunda yöneticiler anlık olarak bilgilendirilirken, müşteri temsilcilerinin birden fazla ekran ile çalışıp not almalarını gerektiren durumlarda kişisel veri sızıntılarını önleyecek standartlar oluşturuldu. GESCP politikaları çerçevesinde kanıtların yüklenmesinden, üst yönetime raporların sunulmasına kadar tüm uyumluluk süreçlerini başarıyla yöneten Teleperformance; e-posta, SMS, chat ve sosyal medya aracılığıyla sunduğu bütünleşik çok kanallı müşteri deneyiminde veri koruma standartlarını yükseltiyor. Gizlilik ihtiyacına titiz ve bütünsel bir yaklaşım getiren Teleperformance, kişisel ve hassas verilerin her an korunmasını sağlarken, veri sızıntılarını ve ihlalleri de önlüyor.

Zengin bir global portföye sahip olan Teleperformance'ın telekomünikasyondan finansa, sağlıktan perakende ve kamuya kadar pek çok sektörde 850'nin üzerinde müşteriye hizmet verdiğini hatırlatan Teleperformance Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Global CEO'su Daniel Julien, "Müşterilerimiz, kendilerine ait verilerin günün her anında en yüksek global güvenlik ve gizlilik standartlarıyla işleniyor olduğunu biliyor ve bize güveniyor. Teleperformance, IAPP tarafından sektörler arası böylesi bir performans göstergesiyle ödüllendirilmenin gururunu yaşıyor. Risk değerlendirme yaklaşımımız, güvenlik tedbirlerimiz ve gizlilik standartlarımızla müşterilerimize her zaman en yüksek veri koruma ve gizliliğini sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

KİŞİSEL VERİLERİ KORUMA KANUNU İLE UYUMLU

Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile başta çağrı merkezi sektörü olmak üzere müşteri verilerini işleyen her kurumun tabi olduğu yasal çerçeveye tam uyumluluk gösteren Teleperformance Türkiye, kendi içinde sızma testlerini ve zafiyet testlerini düzenli olarak gerçekleştiriyor. Üstelik, Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi alanında uluslararası bir kuruluşun denetimleriyle veri gizliliği alanında soru işaretleri ortadan kaldırılıyor.

İş süreçlerini Teleperformance'ın GECSP global standartlarına göre düzenleyen Teleperformance Türkiye, Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi (ISMS) gereksinimlerini tanımlayan tek uluslararası denetlenebilir standart olan ISO/IEC 27001 sertifikasına ve kredi kartıyla işlem yapan firmalar için kritik bir standart olan PCI DSS sertifikasına sahip bulunuyor. Bunlara ek olarak, Data Protection Officer (Veri Koruma Sorumlusu) pozisyonunun Türkiye’deki ilk uygulayıcılarından biri olan Teleperformance Türkiye, teknolojide öncü olma vizyonuyla Aralık 2016’da organizasyon şemasına dahil ettiği bu pozisyonu Ercüment Arı’nın 20 yıllık sektörel tecrübesiyle güçlendirdi. 2016 yılında yürürlüğe giren Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile çizilen çerçevenin, Teleperformance için yıllardır devam eden bir şirket kültürü olduğunu ifade eden Teleperformance Türkiye DPO’su ve Bilgi Güvenliği Direktörü Ercüment Arı, “Teleperformance bu ödülü gerek vizyoner liderleriyle gerekse tecrübeli ve yetenekli ekibiyle hak etti. Bizler de Türkiye operasyonlarında Teleperformance Global’in tüm süreçlerde özen gösterdiği bu değerli şirket kültürüyle uyum içinde çalışmalarımızı sürdürüyor, KVKK ve GDPR’ye tam uyum göstermesiyle takdir gören uygulamalar gerçekleştiriyoruz,” dedi.

TELEPERFORMANCE HAKKINDA

Dünyanın lider dış kaynak CRM ve çağrı merkezi hizmeti servis sağlayıcısı Teleperformance; müşteri kazanımı, müşteri memnuniyeti, teknik destek ve borç yönetimi programları ile dünyanın dört bir yanındaki uluslararası şirketlere hizmet veriyor. 2016 yılında şirket, konsolide cirosunu 3,65 milyon Euro olarak bildirdi. Teleperformance Grup, 36 yıllık deneyimi, 147.000 iş istasyonu ve 217 bin çalışanı ile 74 ülkede 163'ün üzerinde pazara hizmet sağlıyor. Şirket, 340 çağrı merkeziyle dünyanın önde gelen uluslararası firmalarının birbirinden çok farklı olan müşteri kitlelerine 265 dil ve lehçede hizmet sunan programlar yürütüyor. /EGE BASIN GRUBU

GAZETELERİMİZ

GÜNAYDIN EGE GAZETESİ     www.gunaydinege.net

BAKIRÇAY GAZETESİ         www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET GAZETESİ    www.egehakimiyet.com

FOTO HABER GAZETESİ         www.fotohaber.com.trA

VAZİYET GAZETESİ            www.yenivaziyet.com

YENİ VİZYON GAZETESİ         www.yenivizyon.net

ARASTA GAZETESİ            www.arastahaber.com

ALİAĞASPOR GAZETESİ        www.aliagaspor.com     

SAZAN MİZAH GAZETESİ       www.yenisazan.com

İNTERNET SİTELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ALİAĞA HABER           www.aliagahaber.com

ARASTA HABER           www.arastahaber.com

YENİ SAZAN               www.yenisazan.com

YENİ VAZİYET              www.yenivaziyet.com

YENİVİZYON              www.yenivizyon.net

ALİAĞA TARİHİ           www.aliagatarihi.com

GÜNAYDIN ALİAĞA         www.gunaydinaliaga.com

ALİAĞASPOR              www.aliagasport.com

ALİAĞAMIZ                www.aliagamiz.com

BAKIRÇAY                  www.bakircay.com

EGE HÂKİMİYET             www.egehakimiyet.com

GÜNAYDIN İZMİR             www.gunaydinizmir.com

AZİZ İZMİR                  www.azizizmir.com

EGE RAPOR                 www.egerapor.com

EGE İLAN                    www.egeilan.net

EGE İHALE                  www.egeihale.com

ALFA TİVİ                  www.alfativi.com

EGE VİDEO                www.egevideo.com

EGEPLAY                 www.egeplay.com 

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.